Skutecznie rozwiązania zabezpieczenia samochodu

Każdy kupując samochód chce by ten jak najdłużej utrzymany był w nienagannym stanie. W celu utrzymania takiego stanu właściciel samochodu musi zastanowić się nad tym, w jaki sposób przede wszystkim zabezpieczyć warstwę zewnętrzną samochodu – powłokę lakierniczą. Jest na to kilka sposobów.

Czy warto stosować wosk samochodowy?

Wosk samochodowy niegdyś wiódł prym wśród metod odpowiedniego dbania o lakier samochodowy, jednak w ostatnim czasie został wypchnięty przez takie zabezpieczenia jak zabezpieczenie foliami warszawa i powłoka ceramiczna. Dlaczego? Ponieważ woskowanie auta jest procesem, który regularnie trzeba powtarzać. W przypadku niskiej jakości produktu, nawet co dwa miesiące, w przypadku produktu premium co pół roku. Można to robić samemu jednak wymaga to odpowiednich warunków, na które wielu kierowców po prostu nie może sobie pozwolić. To nadal dobre rozwiązanie, jednak w obecnym trendzie znacznie ustępuje pozostałym dwóm metodom.

Informacje o folii samochodowej

Folia samochodowa to świetne rozwiązanie, które nie tylko sprawdzi się idealnie jako zabezpieczenie lakieru samochodowego lecz również jako sposób na odświeżenie i zmienienie wyglądu auta. Dostępne bowiem są najróżniejsze rozwiązania i wszystko jeszcze dodatkowo można dopasowywać pod siebie i tworzyć unikalne, jedyne w swoim rodzaju wzory samochodowe, które sprawią, że każde auto będzie wyglądało zjawiskowo. Folia ochronna pozwala na zabezpieczenie samochodu przed szkodliwym wpływem czynników zewnętrznych takich jak promienie słoneczne czy odchody ptaków, które są bardzo żrące i potrafią trwale uszkodzić lakier w bardzo krótkim czasie. Dlatego zawsze pamiętajmy, żeby zwracać na nie uwagę i usuwać jak tylko je zobaczymy. Folie ochronne posiadają także funkcję ponownego łączenia się w przypadku ich pęknięcia, np. po uderzeniu kamyczka. Nie jest to cecha, którą posiadają wszystkie folie, raczej te z górnych półek cenowych jednak jest to świetne rozwiązanie, które wydłuża żywotność takiej ochrony

Ceramika na samochód

Ceramika z pewnością nie kojarzy się z motoryzacją, a przynajmniej nie osobom, które nie siedzą w motoryzacji. Od paru lat jednak to rozwiązanie zdobywa niesamowitą popularność zarówno w naszym kraju, jak i poza jego granicami. Oferowane są przez różnych producentów, w różnych wariantach i bez wątpienia jest to równie skuteczne rozwiązanie jak folia samochodowa. Ceramikę najczęściej nakłada się na nowe auta, w których przede wszystkim zależy nam na ochronie, ponieważ ceramiczne zabezpieczenie będzie skutecznie utwardzało lakier i zabezpieczało go. Jak widać, rozwiązań jest wiele i dla każdego znajdzie się coś odpowiedniego – czy to budżetowo, czy też produktowo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.